Eesti passi ja ID-kaardi taotlemine

Välismaal saab uut passi ja/või ID-kaarti taotleda:

  • PPA iseteeninduskeskkonnas; või
  • välisesinduses kohapeal;
  • posti teel.

Taotlemine iseteeninduskeskkonnas

Kõige mugavam ja soodsam on tellida uued dokumendid Politsei- ja Piirivalveameti iseteeninduskeskkonnas. Iseteenindusse saab siseneda ID-kaardi, mobiil-ID või Smart-ID-ga. Tellida saab nii passi kui ID-kaarti.

Kui iseteenindusse sisse logides tuleb teade, et taotleja peab andma sõrmejäljed, saab seda teha PPA teenindustes ja Eesti välisesindustes (aja broneerimine siin).

Sõrmejälgede andmine on riigilõivuvaba.

Kui sõrmejäljed on antud, saab jätkata passi taotlemist iseteeninduses.

Taotlemine saatkonnas

Isiklikult saab saatkonnas dokumenti taotleda, kui taotlust ei ole võimalik esitada PPA iseteeninduskeskkonnas (nt esmakordse dokumendi taotlemisel või kui puudub võimalus keskkonda sisse logida).

Juhime tähelepanu, et dokumendi taotlemisele saatkonnas kohaldub suurem riigilõiv ning võrreldes iseteeninduskeskkonnas taotlemisega võtab protseduur kauem aega. 

Enne taotluse esitama tulemist:

  1. Täitke ning võtke kaasa taotlusankeedid ning muud asjakohased dokumendid, nagu toodud PPA kodulehel. Juhime tähelepanu, et nagu PPA poolt märgitud, kehtib välismaal väljastatud ametlikele dokumentidele (nt sünnitunnistus, abielutunnistus) sõltuvalt riigist legaliseerimise või apostilli kohustus.
  2. Edastage dokumendifoto, nagu PPA lehel märgitud. Saatkonnas ei ole võimalik dokumendifotot teha.
  3. Kui soovite riigilõivu tasuda Eesti arvelduskontole, palun tehke seda enne vastuvõtule tulekut PPA lehel toodud määradele tuginedes. Välisesindusse dokumendi tellimisel kohandub teenusele 20 euro võrra suurem riigilõiv. Kui soovite riigilõivu tasuda saatkonnas, saab seda teha Paynow maksena, milleks on vajalik Singapuri pangakonto. 

Singapuri ametkonna väljastatud dokumentide (nt sünnitunnistus, abielutunnistus) apostilliga kinnitamiseks palun pöörduge Singapore Academy of Law poole. Indoneesias väljastatud dokumentide puhul Indoneesia justiitsministeeriumi või notaribüroo poole.

Dokumendi taotlemiseks saatkonnas palun broneerige aeg siin.

Passi ja/või ID-kaardi kättesaamine Singapuris

Teiega võetakse e-posti teel ühendust, kui dokumendid on saatkonda jõudnud.

Vaata enda taotluse staatust siin.

Alla 15-aastase lapse pass ja/või ID-kaart väljastatakse ainult lapse seaduslikule esindajale (hooldajale) või tema poolt taotlemise hetkel volitatud isikule.

Vähemalt 15-aastastele kodanikele väljastatakse pass ja/või ID-kaart isiklikult või dokumendi taotlemisel volitatud esindajale.

Passi ja/või ID-kaardi kättesaamise volitus

Passi ja/või ID-kaardi kättesaamiseks saab soovi korral volitada teist inimest. Seda saab teha vaid juhul, kui volitus esitatakse koos taotlusega saatkonnas või PPA teeninduses kohapeal.

Volitatud inimene peab dokumendi kättesaamisel esitama enda kehtiva Eesti isikut tõendava dokumendi ja kaasas peab olema ka taotleja vana pass ja/või ID-kaart.

Kui üle 15-aastase lapse passile ja/või ID-kaardile soovib järele minna lapsevanem, siis peab laps tegema koos taotlusega kohapeal selleks vanemale volituse.

Tähelepanu!

Kõiki Eesti kodaniku passi- ja ID-kaardi taotlusi menetleb PPA.

Välismaal olles ei saa kiirkorras passi ega ID-kaarti taotleda. Kiirkorras saab passi ja ID-kaarti taotleda ainult iseteeninduses või PPA teenindustes Eestis. Kätte saab kiirkorras taotletud dokumente ainult Tallinnas.

Välismaalase passi saab taotleda ainult PPA teenindustes Eestis.