Kui vajad võõrsil abi

Passi kaotus

Eesti saatkonnast Singapuris on võimalik Eestisse tagasi reisimiseks taotleda tagasipöördumistunnistus või tagasipöördumise luba. Tagasipöördumistunnistus väljastatakse Eesti kodanikule ja tagasipöördumise luba alaliselt Eestis elavale määratlemata kodakondsusega isikule (nn halli passi omanikule), kui pass (reisidokument) on kadunud, varastatud või kehtivusaja ületanud.

Mõlemad dokumendid on mõeldud ainult tagasi pöördumiseks Eestisse – sellega ei saa jätkata pooleliolevat reisi või elada asukohariigis. Seetõttu ei väljastata tagasipöördumistunnistust alaliselt Singapuris elavale Eesti kodanikule, kui puudub reaalne soov Eestisse tulekuks. Tuleb arvestada, et dokumendid on lühikese kehtivusajaga (lennu Eestisse jõudmise kuupäev + mõned lisapäevad juhuks, kui teekonnal tekib reisitõrkeid – lendude tühistamine, lennutöötajate streik jms ettenägematud asjaolud).

Tagasipöördumistunnistuse taotlemine

Taotlemiseks tuleb eelnevalt aeg kokku leppida e-kirja teel [email protected] või pöörduda Välisministeeriumi valveametniku poole telefonil +372 53 01 9999 (24h).

NB! Töövälisel ajal tagasipöördumistunnistusi reeglina ei väljastata.

Tagasipöördumistunnistuse taotlemiseks tuleb isiklikult saatkonda tulla ja kaasa võtta:

  • 2 dokumendifotot;
  • Singapuri politsei tõend dokumendi kadumise/varastamise kohta.

ID-kaardi sertifikaatide peatamine

Kui on tekkinud kahtlus, et Teie ID-kaart on kadunud ning seda võidakse kuritarvitada (näiteks Teie nimel digitaalallkirja anda), helistage esimesel võimalusel ID-abiliini numbril +372 677 3377 ja paluge oma ID-kaardi sertifikaadid peatada.

Raha kaotus

Raha kaotamisel peaksite abi saamiseks pöörduma lähedaste või sõprade poole.

Lähedased saavad osta lennukipileti ning teatada lennukipileti broneerimisnumbri, mille alusel väljastavad lennufirmade teenindajad kassast pardakaardi.

Eesti konsulid või aukonsulid Teile raha anda ei saa, kuid konsul saab aidata vajadusel võtta ühendust lähedastega ning nõustada raha ülekannete tegemisel.

Lähedastel on võimalik raha saata rahvusvahelise kiirrahakaardi saatmise teenusega, mida pakuvad näiteks MoneyGram, Western Union ja Transferwise.

Kinnipidamine

Kui Teid vahistatakse, on Teil õigus võtta ühendust Eesti saatkonnaga. Vajadusel jälgib konsul, et kinnipeetu õigused oleks tagatud, sh tõlgi ja õigusabi olemasolu. Konsul võib põhjendatud vajadusel külastada kinnipeetut.

Mida konsul teha ei saa:

  • anda raha,
  • tasuda hotelli, haigla, lennukipileti jm arveid,
  • osutada transpordi- ja majutusteenust,
  • osutada õigusabiteenust Korea Vabariigis,
  • osutada tõlketeenust kohalikus asjaajamises,
  • lahendada töövaidlusi.

Kui Te pole rahul Singapuri asjaajamisega, tuleb Teil kohapealt palgata õigusabi. Konsulil ega aukonsulil pole õigust sekkuda kohalikku asjaajamisse ega esindada Teid õigustoimingutes.